Člani: Boris Lorenčič (AO Kozjak), Matic Jošt (AO Celje-Matica), Karel Završnik (Akademski AO) in Urban Golob (AO Ljubljana- Matica)
Hardeol (7161 m) oziroma v prevodu »Tempel bogov« se nahaja v gorski skupini Kumaon, v Indijski Himalaji. Leži v bližini Nanda Devija in je dominantna gora nad ledenikom Milam, ki je bil za tuje alpiniste do nedavnega zaprt in so zato na tem območju občasno delovali samo indijski gorniki.
Zgodovina osvajanja Hardeola se je začela leta 1939, ko so se v njegovi okolici raziskovali poljski alpinisti, a jim je nesreča preprečila resnejše plezanje. Naslednjič so bili pod njegovo vzhodno oz. južno steno Indijci leta 1968, ko so hoteli splezati na njegovega soseda, 6900 metrov visoki Rishi Pahar, a tudi takrat neuspešno. Še posebej nesrečna je bila indijsko-novozelandska ženska odprava 1974, na kateri sta v podoru serakov umrle štiri članice. Po še enem neuspešnem poskusu leta 1975 so prvič njegov vrh osvojili tri leta kasneje. Spomladi 1978 so se na njegov vrh povzpeli Indijci po grebenu z ogromnega platoja med Tirshulijem (7074 m) in Hardeolom. Po nekaterih podatkih naj bi do sedla prišli s severa, po drugih pa z juga. Na vrh Hardeola so se nato povzpeli le še enkrat in sicer leta 1991. Seveda so tudi ta vzpon opravili Indijci.
Slovenska odprava na Hardeol bo po treh dneh vožnje z avtobusom in džipi ter šestih dnevih hoje postavila svoj bazni tabor ob ledeniku Milam na približni višini 4500 metrov. Po aklimatizaciji, ki bo verjetno potekala na bližnjih šesttisočakih, izmed katerih sta menda osvojena samo dva, bo na vrsti še deviška JV stena Hardeola. Želja alpinistov je predvsem očiten snežno ledni steber oziroma raz, ki poteka skoraj v vpadnici vrha oziroma kakšna druga možnost, če se bo tako izkazalo na kraju samem. Do vznožja stebra bo treba priti še čez ledenik, ki je še neznanka. Vzpon nameravajo opraviti na alpski način.
Fantje naj bi prišli v bazni tabor 1. oktobra in bodo v njem skoraj polne štiri tedne. V tem času upajo, da bodo poleg želenih vzponov raziskali območje tudi okrog ledenika Milam, ki je zahodnim alpinistom popolnoma neznano. Ker je takšnih slabo raziskanih gorskih krajev na svetu vedno manj, se člani odprave zahvaljujejo vsem podpornikom, ki so na kakršenkoli način omogočili priložnost za plezanje in raziskovanje tega dela Himalaje.